Uzman Sakarya Tesisat
Menü

HEMEN BİZİ ARAYIN0533 436 2454

page-banner

HABER DETAY

Petek Temizliği ve %30 Yakıt Tasarrufu

Petek Temizliği ve %30 Yakıt Tasarrufu

Tarih: 29 - Ocak - 2016

Petek Temizliği ve %30 Yakıt Tasarrufu 


Kalorifer peteklerinizin iç temizliğini yapıyoruz. Ekosistem güneş enerjisi ile sıcak su ihtiyacınıza yönelik çözümler sunuyoruz. Tesisat ve kazanlarınızı ilk günkü randımanına geri döndürüyoruz.

Kalorifer peteklerinin temizliği; peteklerin ısı verimi, kombinin yakıt tüketimi, kombi ve tesisatın ömrü ile doğrudan ilgilidir.Kalorifer tesisatının içinde dolaşan tesisat suyu radyatörlerde ve tesisatta kireçlenmeye neden olur. Bu kireç ve tortu tabakası tıpkı çaydanlıkta suyun kaynaması sonrası zamanla oluşan kireç tabakası gibi petek iç yüzeyini kaplar.Nasıl ki binaya mantolama yapıldığında içerideki ısı dışarı çıkmıyor ise petek temizliği yapılmadığında petek iç yüzeyini kaplayan tortu ve kireç, mantolama görevi yaparak ısının dış yüzeye kolayca çıkmasına engel olur.

Petek iç yüzeyinde yalıtıma neden olan bu durumun doğal iki sonucu vardır; ısınmak için kombi derecesi yükseltilir ve buna bağlı olarak yakıt tüketimi artar. Fakat bu kadar yüksek kombi sıcaklık ayarında bile düşük bir sıcaklık kalitesi yakalanacaktır. Fakat bu duruma rağmen doğalgaz kullanımı son derece fazla olacak ve doğal gaz faturaları da son derece yüksek gelecektir. Doğal gazın bu kadar fazla kullanılması aile ekonomisine zarar verdiği gibi bunun yanı sıra ülke ekonomisine de zarar verecektir. Bilindiği üzere ülkemiz doğal gazı yabancı ülkelerden almaktadır. Bu nedenle de doğal gaz faturaları için ödenen bedeller ülke ekonomisine bir yarar sağlamamakta ve doğrudan ülke dışına çıkmaktadır. Bu yüzden de petek temizliği çok önemli bir noktada durmaktadır. Petek temizliği ısınıp ısınmadığı na bakılmaksızın 6 yıla kadar her 3 yılda bir 6 yıldan sonra her iki yılda bir mutlaka temizletilmelidir. Peteklerde zamanla pas ve kireç sebebi ile kolektör vanalar veya benzeri malzemelerin de kireçleme si ile sıcak suyun devir daim debisi azalır kullanıcılar bu durumu tıkanma aşaması son safhasına gelinceye kadar fark edemezler ancak her yıl ısınmak için tükettikleri doğal gaz miktarı artış gösterir. Bu sebepten dolayı ısınma sorunu son safhasına gelmeden petekler periyodik aralıklar ile temizletilmelidir. Uzman Sakarya petek ısıtma sistemleri için petek temizliği hizmeti vermektedirler.

Firmamız da profesyonel cihazlarla petek temizliği hizmeti sağlamaktadır. Deneyimli personeliyle hizmet veren firmamız birçok kombi kullanıcısına petek temizliği ve bakım hizmeti vermiş olması önemli bir referans teşkil etmektedir. Ödüllü kimyasallarla yapılan temizlik sonucunda kullanıcıların ısınma konforları artarak ısınma sorunları çözülmektedir.Tesisat konusunda bilgi beceri ve tecrübesini doğal gazlı ısınma sistemlerine aktarmış bulunan kuruluşumuz kullanıcıların ısınma konforunu artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm Sakarya genelinde %30 Yakıt Tasarrufu Sağlayan Çözümler ve Sistemler hakkında bilgi almak veya ilgili ihtiyaçlarınız için lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçiniz.


ETİKETLER: Sapanca , Sakarya , Adapazarı , İzmit Kombi & petek & doğalgaz kurulum , yenileme ve bakım , Sapanca Sakarya Batarya & musluk montaj ve tamir , Sapanca Sakarya Banyo dolap & duşakabin montajı , Sapanca Sakarya Kalorifer tesisatı döşeme , Sapanca Sakarya Doğalgaz tesisatı döşeme , Sapanca Sakarya Sıhhı tesisat işleriniz , Sapanca Sakarya Kalorifer petek iç temizliği , Sapanca Sakarya Ekosistem güneş enerjili sıcak su sistemleri , Sapanca Sakarya Tıkanmış klozet ve lavabo açma çözümleri , Sapanca Sakarya Rö ,